O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Dieta dla mózgu

Autor: Agata Lewandowska
Kategoria/cykl: Kulinaria, przepisy kulinarne
Typ okładki: miękka
Stron: 199
Wydawca: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2022

Mózg to najważniejszy narząd człowieka. To on „pilnuje”, żebyśmy oddychali, kordynuje cały metabolizm i umożliwia poruszanie się, mówienie oraz uczenie się. Jednym z podstawowych czynników warunkujących prawidłowe działanie mózgu jest dieta. To co jemy każdego dnia, działa na mózg. Ważny jest też relaks i wypoczynek, a również sen. W trakcie snu nasz układ nerwowy się wycisza, a tkanki odbudowują. Oprócz dobrze zbudowanej diety i wypoczynku kluczowa dla zdrowia mózgu jest aktywność fizyczna. Aktualność jest wskazana dla ludzi w każdym wieku i jest pod wieloma względami ważna dla zdrowia. Podstawowym paliwem dla mózgu jest glukoza, czyli cukier prosty. Chociaż glukoza jest potrzebna, to nie znaczy, że mamy codziennie karmić mózg duża ilością słodyczy. Skoki cukru we krwi oraz jego nadmiar niekorzystne działają na cały organizm, a mózg jest na nie szczególnie wrażliwy. Ta pozycja uczy nas zdrowych nawyków i stawia na urozmaicenie. Przypomina o odpowiednim nawodnieniu. Każda kobieta powinna wypić 2l płynów, a mężczyzna 2,5l. Uczy by z głową uzupełniać brakujące składniki odżywcze, gdyż ich nadmiar może spowodować pogorszenie samopoczucia.

Znajdziemy tu mini poradnik jak przechowywać tłuszcze w naszej kuchni, a także co zjeść by dostarczyć naszemu organizmowi białko. Istotne są porady ci zjeść by poprawić sobie nastrój oraz co zrobić by poprawić jakość snu, a także ile wypić kaw w ciągu dnia.
Z książki dowiecie się, jak dieta wpływa na neuroprzekaźniki i jakie produkty żywnościowe są doskonałym paliwem dla mózgu. Co szkodzi mózgowi, a co mu pomaga? Co jeść, by zachować sprawność umysłu: doskonałą pamięć, refleks i dobre samopoczucie?
Mi najbardziej przypadła do gustu „owsianka mocy” i „owsiane placuszki z jabłkami”. Mogłabym to jeść na okrągło.
Jeśli chcecie zadbać o swój mózg oraz poprawić jego funkcjonowanie za pomocą diety, to jest pozycja idealna. Ja się z niej dużo nauczyłam i z czystym sumieniem polecam ją wam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X