O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Rysuj jak artysta. 100 stworzeń i postaci ze świata fantasy.

Kurs rysowania krok po kroku

Na samym początku tej książki znajdziemy spis treści oraz rady jakie przygotować materiały by tworzyć dzieła jak artysta. Autorka zaleca rozpocząć rysunek od prostego zarysu postaci. Zwraca uwagę by w tym kroku nie przyciskać zbyt mocno ołówka. Następnym krok to zobrazowanie części ciała za pomocą figur geometrycznych.  Autorka podkreśla, że w tym kroku ważne jest zaplanowane wielkości i sylwetki postaci. W trzecim kroku dodajemy cechy charakterystyczne,  takie jak oczy, rogi, uszy i nos.  Natomiast w czwartym kroku skupiamy się na szczegółach czyli dodajemy rysy twarzy, zmarszczki czy łuski, a w piątym dopracowujemy detale i dodajemy najdrobniejsze szczegóły. Kiedy mamy już wszystko gotowe kończymy wizerunek dodajemy ostatnie szczegóły i cieniowanie.

Każdy z tych kroków jest bardzo szczegółowo opisany. W tej pozycji znajdziemy też rady jak prawidłowo posługiwać się ołówkiem.

Moja córka bardzo ucieszyła się z tej książki.  Lubi rysować, wciąż ćwiczy swój warsztat i tworzy rysunki fantasy.

Ta książka jest dla każdego, kto lubi rysować, jak i tych co dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z rysowaniem, a nie wiedzą od czego zacząć. Postępując zgodnie z instrukcjami, to każdy osiągnie swój cel. Przecież, to ćwiczenie czyni mistrza, a jest to też dobry sposób na odstresowanie.

Przekonajcie się sami!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X