Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich

Kobiece Czytanie z Katarzyną Enerlich – wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci

Ależ to było spotkanie!

11 czerwca o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie w ramach cyklu „Kobiece Czytanie, czyli z kulturą przy kawie”.

Katarzyna Enerlich -studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie
Warmińsko-Mazurskim (Wydział
Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Wieczór ten był prawdziwą ucztą dla miłośniczek literatury, natury i pięknych opowieści. Jeszcze nigdy podczas naszych spotkań nie było tak cicho! Nie dlatego, że zabrakło rozmów czy dobrej energii. Wręcz przeciwnie – wszystkie słuchałyśmy z ogromnym skupieniem, ponieważ Pani Kasia opowiadała z taką pasją, autentycznością i zaangażowaniem, że trudno było choć na chwilę oderwać się od jej słów.

Przeniosłyśmy się nie tylko na Mazury ale też w bliskie nam okolice bo dzieciństwo Pani Kasi jest związane z naszym regionem. Nasza Gościni dzieliła się opowieściami, które stały się inspiracją dla jej książek, odsłaniając przed nami kulisy swojej twórczości. Były historie wzruszające, zaskakujące, czasem zabawne, a każda z nich niosła ze sobą niezwykłą wartość i mądrość.

Z wielkim zainteresowaniem słuchałyśmy również opowieści o ziołach, ich zastosowaniu oraz miejscu, jakie od pokoleń zajmują w codziennym życiu. Pani Kasia pokazała nam, jak blisko natury można żyć i jak wiele dobra można odnaleźć w tym, co daje nam otaczający świat.

To było jedno z tych spotkań, podczas których czas płynie zdecydowanie za szybko. Pełne inspiracji, refleksji i dobrej energii.
Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich bardzo mnie podbudowało emocjonalnie, ponieważ w ostatnim czasie w moim życiu pojawiło się wiele trudności. Dla mnie było ono bardzo udane. Choć po raz pierwszy wróciłam ze spotkania autorskiego bez książki i autografu, to bardzo mi się podobało‼️‼️ Szczególnie interesujące było to, że Pani Kasia opowiadała o miejscach, które dobrze znam, ponieważ tutaj się wychowałam. Autorka ma tu swoją rodzinę, spędzała tutaj wakacje, dlatego jej wspomnienia i opowieści były mi szczególnie bliskie.


Już nie mogę doczekać się kolejnych naszych spotkań i rozmów o książkach.

 


Spotkanie zorganizowała Elżbieta Durka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *