O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Sztuka rysowania – Architektura

Hej! Jak wiecie rzadko sięgam po poradniki, ale w tym przypadku zrobiłam,  to celowo, ponieważ, to pozycja idealna dla mojej córki- Renaty.

W książce pt. „Sztuka rysowania” Architektura. Znajdziemy 15 minutowe ćwiczenia.

Książka na wstępie przypomina nam o przygotowaniu sobie miejsca do pracy oraz jakich akcesoriów użyć by tworzyć piękne rysunki. Poza tym znajdziemy tu opis podstawowych narzędzi każdego rysownika. Zostały też przedstawione techniki rysowania ołówkiem oraz metody jego ostrzenia. Razem z autorem rysujemy chatkę w lesie, stary młyn i Kościółek na skraju drogi. Poznajemy zasady rozbudowywania motywu, wprowadzania elementów oraz jak rysować na podstawie fotografii.

Na każdy rysunek potrzebujemy zaledwie 15 minut. Z tej pozycji nauczymy się jak dobierać interesujące motywy oraz jak modelować bryły i opracowywać detale.

Uważam, że ta książka jest dla osób lubiących rysować, jak i tych co dopiero chcą zacząć swoją przygodę, ale nie wiedzą od czego zacząć. Postępując zgodnie z instrukcjami każdy osiągnie swój cel. Przysłowiowe mówi przecież, że ćwiczenie czyni mistrza!

Kto się jeszcze zastanawia niech sam się przekona, to dobry sposób na odstresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X