O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Zapomniana 1

Emma Iversen to główna bohaterka książki autorki Emilii Emmy Filarowskiej pt. „Zapomniana”. Dziewczyna ma dwadzieścia jeden lat, jest studentką i jak każda dziewczyna w jej wieku lubi imprezy. Jest też córką prezydenta, o której nikt nie wie, a to zdecydowanie komplikuje jej życie. Mimo to udaje jej się korzystać z życia i bywać na imprezach. Podczas jednej z nich staje się świadkiem porachunków mafijnych, w wyniku których ulega poważnemu wypadkowi i traci pamięć. Zostaje zmuszona do odegrania roli, a mianowicie ma zostać żoną najstarszego z braci Romero – Landona, któremu mimo wszystko ufa. Nasza bohaterka będzie miała okazję poznać mafijne życie od podszewki. Co z tego wyniknie? I czy Emma dowie się, kim właściwie jest?

Fabuła jest bardzo wciągająca. Zdania budowane są poprawnie stylistycznie. Każda przeczytana strona sprawia, że ciężko jest nam ja odłożyć. Jeśli liczycie, że w tej książce, z racji tego, że pojawia się w niej mafia, znajdziecie cięty język, czy wulgarne sceny, to muszę Was rozczarować. Owszem, pojawiają się różne sceny, ale autorka sprawiła, że są bardzo naturalne i pozbawione niezdrowej pikanterii i przesady.

Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Są tacy prawdziwi, że nie sposób ich nie polubić, a zwłaszcza Landona, który czule opiekuje się Emmą. Jest to dla niego nowe doświadczenie, ponieważ nigdy nie traktował życia na poważnie i skakał z kwiatka na kwiatek. Typowy „Piotruś PAN”. Dziewczyna zaś działa na niego kojąco, tylko przy niej potrafi się uspokoić i przespać spokojnie noc. Będąc z nią, jest czuły i wrażliwy, po czym staje się zimny i niedostępny.

Pierwszy tom książkę pt. „Zaginiona” czytało mi się bardzo szybko. Jestem bardzo zaskoczona, że rodzina będąca częścią mafii jest dla siebie tak ważna. Dbają o siebie nawzajem, a nasz bohater robi wszystko, by jego matka zaczęła leczenie. Nawet sam idzie na ustępstwa tylko po to, by uszczęśliwić chorą matkę. Tylko że odgrywana rola coraz bardziej przypomina prawdziwe życie, a Emma, która po wypadku nadała sobie imię Mila, przypomina sobie swoje prawdziwe imię…

Dalsze losy poznany w książce pt.” Zapomniana. Tom 2”, w którym dowie się, kim jest i odkryje, że cały czas była okłamywana przez osoby, które traktowała jak rodzinę.
Jeśli szukacie ciekawej i wciągającej historii z nutką romansu, to „Zapomniana” taka właśnie jest. Miły wieczór z książką gwarantowany. Polecam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X