O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Zapomniana 2

„Miłość nie zawsze wystarcza, by wygrać walkę o szczęście”.

W tym tomie poznajemy dalsze losy Emmy i rodziny Romero. Nasza bohaterka musi radzić sobie z brutalnym, mafijnym światem. Coraz bardziej angażuje się w związek z Londonem. W końcu dowiaduje się, kim jest, a mianowicie poznaje swoje nazwisko i postanawia spotkać się z rodzicami. Jednak to spotkanie jest dalekie od jej wyobrażeń. Matka bardzo ucieszyła się z jej powrotu, natomiast ojciec kazał Emmie zostawić męża i wróć do domu. Gdy ta odmawia, zostaje wyrzucona za drzwi z potokiem epitetów i innych niemiłych słów. Po raz kolejny udowadnia mężowi, że jest silną kobietą. Postanawia odciąć się od władzy ojca i za wszelką cenę uwolnić swoją matkę z toksycznego związku. Jednak niesforny los lubi płatać figle i Emma będzie musiała jeszcze dużo przejść, by być w pełni szczęśliwą….

Czy będzie umiała wybaczyć Landonowi, to, że ukrywał przed nią prawdę o jej pochodzeniu? Co zrobi, gdy nakryje męża na zdradzie? Czy osoba, której zaufa, okaże się jej przyjacielem, a  może wrogiem?

Fabuła jest bardzo wciągająca. Akcja z każdą przeczytaną stroną nabiera tempa i coraz trudniej było mi odłożyć tę książkę na bok. Powieść czytało mi się bardzo szybko. Jestem pozytywnie zaskoczona tym, jak rodzina Romero jest ze sobą zżyta. Jak wzajemnie się o sobie troszczą, a do tego bardzo lubią spędzać czas razem. Zdecydowanie dzieje się tutaj bardzo, bardzo dużo. Są chwile radości, ale są też te mniej przyjemnie sceny smutku, załamania, rozgoryczenia i żalu do losu, że jest tak okrutny.

W tej książce Emilia Emma Filarowska funduje nam niezły rollercoaster emocji. Nie ma tutaj mowie o żadnej nudzie. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani.  Są tacy prawdziwi, że nie sposób ich nie polubić, a zwłaszcza Londona, który przy swojej żonie przechodzi prawdziwą przemianę i staje się lepszą wersją sobie. Choć są częścią mafijnego świata, to potrafią być dla siebie wsparciem i razem stawić czoła całemu światu.

Jeśli szukacie ciekawej i wciągającej historii z nutką romansu i mafią w tle, to dylogia „Zapomniana” będzie dobrym wyborem. Miły wieczór albo dwa z bohaterami gwarantowany.
Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X