O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem. Zbiór rozbudzających nadzieję opowiastek

 

 Lubicie czytać biografie albo autobiografie? Mi czasem się zdarza i dziś postaram się wam przybliżyć najnowszą książkę A H. Niemczynow pt. ,,Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem. Zbiór rozbudzających nadzieję opowiastek„.

,,Uśmiechnij się i śmiej się. Nie bierz życia tak poważnie. Jesteśmy tu na chwile, życie doczesne jest przystankiem w drodze ku wieczności”.

Autorka pani Ania oddaje w nasze ręce bardzo ważną książkę, w której nie boi się podjąć trudnych tematów. W tej pozycji poznajmy trudy dzieciństwa naszej autorki. Wielokrotnie wspomina o samotnym macierzyństwie, nieudanym małżeństwie, ale jest też uzależnienie od sportu, anoreksja i bulimia. A H. Niemczynow w tej książce dzieli się z nami skrawkami ze swojej codzienności i robi to w niebywały sposób i jednocześnie łamiąc stereotypy.

,,Na świecie są ludzie grubi i szczupli. Wszyscy jesteśmy tu potrzebni. Różnorodność jest czymś pięknym i na pewno nie należy się jej wstydzić”.

,,Ciche cuda” to wyjątkowa autobiografia, która pokazuje życie zwykłej dziewczyny, która w mediach jest taka niezwykła, zawsze uśmiechnięta i pogodna mimo tego, co ją spotkało. Zaufała Bogu i w modlitwie odnajduje spokój. Rozmowa z najwyższym jest najważniejszym punktem w planie dnia.

,,Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie’.’– E. Fromm

Nasza autorka lubi książki tego pisarza i często w mediach przywołuje ten cytat, który ma w sobie, to coś.

Składam wielkie gratulacje dla autorki za odwagę, aby podzielić się z nami blaskami ze swojego życia. Ta relacja skłania do refleksji nad własnym życiem i zmierzania się ze swoimi demonami.

Zachęcam do lektury w te długie jesienne wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X