O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Mikołaj z ulicy Pogodnej

 

,,Porostu nie rozumiem dlaczego nie chcesz się do tego przyznać. Nie ma w tym nic złego ani tym bardziej kiczowatego. Wprost przeciwnie …”

Kornelia Starska to główna bohaterka książki Joanny Szafrańskiej pt. ,,Mikołaj z ulicy Pogodnej”. Dziewczyna od lat pisze cudowne powieści świąteczne ale niestety niestety dopada ją kryzys i niemoc twórcza. Wtedy redaktorka podsuwa jej historię tajemniczej osoby, która obdarowuje okoliczne dzieci licznymi prezentami. Szukająca natchnienia Kornelia udaje się na zapomniana ulicę Pogodną.

Czy Kornelia znajdzie tu wenę?

Czy uda jej się odkryć kto jest Mikołajem z ulicy Pogodnej?   

,,Na Pogodnej działy się tej nocy cuda małe i duże. Cuda o zapachu pierników, czerwonych róż i herbaty z miodem. Cuda wzruszające jak świąteczna książka, miękkie jak futro posapującego przez sen teriera i ciepłe jak rozgrzane do czerwoności węgle. Cuda zrodzone na dnie ludzkich serc, pulsujące nadzieją, wiarą, strachem i miłością”.

,,Mikołaj z ulicy Pogodnej” to książka obyczajowa z klimatem świątecznym. W tle poznajemy historie mieszkańców z ulicy Pogodnej. Historia stworzona przez autorkę otula nas ciepłem i świąteczną magią. Pokazuje co jest, tak naprawdę ważne ważne. Jak niewiele potrzeba by sprawić komuś niespodziankę i że pomaganie jest fajne. Musze przyznać, że początek nie zapowiadał się ciekawie jednak całość czyta się bardzo przyjemnie.

Przekonajcie się sami.

4 thoughts on “Mikołaj z ulicy Pogodnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X