O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Niewierni

Sięgacie po książki, w których opisana historia wydarzyła się naprawdę? Ja takie książki bardzo lubię i dlatego między innymi zdecydowałam się przeczytać książkę Ilony Gołębiewskiej pod tytułem „Niewierni”.

„Czas nie leczy ran, tylko uczy jak można z nimi żyć”.

„Niewierni” to najnowsza książka Ilony Gołębiewskiej, która (19.06) właśnie dziś ma swoją premierę i została wydana przez Wydawnictwo Luna.

Moja przygoda z twórczością aktorki zaczęła się od książki pt. „Powrót do starego domu” jest to seria o „Starym domu”. Składa się ona z trzech tomów i opowiada o losach Alicji Pniewskiej.

I tak od tylu lat jestem wierną czytelniczką autorki. W swojej biblioteczce posiadam szczególne dla mnie książki i niektóre są nawet z autografami?

Lena Szefer to główna bohaterka książki pt. „Niewierni” autorstwa Ilony Gołębiewskiej dziewczyna mieszka w Londynie wraz z ojcem alkoholikiem, który po śmierci jej matki jest jej jedynym opiekunem. Lena nie za bardzo wie jak poradzić sobie w sytuacji, w której się znalazła. Zostaje odrzucona przez rówieśników a nawet przez nich gnębiona. Spięcia w szkole coraz częściej się powtarzają, a nasza bohaterka myśli o ucieczce by wreszcie uwolnić się o problemów i zacząć życie od nowa. Pewnego dnia w ruinach starej fabryki spotyka Alexa, który jest szkolną gwiazdą koszykówki. Jak dotąd znają się tylko z widzenia, jednak chłopak wyciąga pomocną dłoń do Leny i postanawia jej pomóc. Wspólnie zawierają układ: on pomoże jej wyrwać się z beznadziejnego życia, a ona będzie jego wsparciem w interesach. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, ponieważ przewrotny los ma inne plany wobec tej dwójki i wystawia ich na próbę….

Mimo młodego wieku dobrze wiedziała, że te ckliwe gadki o miłości to same bujdy. Nie wierzyła w nią ani też nie zamierzała nigdy pozwolić na to, by jakieś kaprysy serca kierowały jej życiem. Miłość kojarzyła jej się z bólem, złem, uległością i podporządkowaniem”.

Wspólne akcje, duże pieniądze sprawiają, że Lena chce coraz więcej czasu spędzać z Alexem i czuję się przy nim bezpieczna. Zbliżają się do siebie i rodzi się między nimi uczucie…..

Co tu się dzieje? Musicie sami doczytać!

Ta książka została pięknie wydana. Już sama okładka przyciąga wzrok. Jest w moich ulubionych kolorach czarny i czerwony idealnie do siebie pasują. Historia została podzielona na 21 rozdziałów, a każdy z nich na na początku został przyozdobiony. Liście bluszczu idealnie tu się wpasowują. Poza tym, ta książka jest nieodkładana, a autorka umiejętnie lawiruje naszymi emocjami. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani są tacy jak my mają swoje problemy, pasje i marzenia.  Z każdą stroną stają się nam  bliżsi. Bardzo kibicowałam Lenie choć nie podobało mi się, to czym się zajmowała, to zwyczajnie było mi jej szkoda. To co musiała przyjść i co ją spotkało było straszne….

Wiedziałaś, że przeszłość w końcu cię dopadnie”.

Jeśli szukacie historii, która wydarzyła się naprawdę, to ta książka jest idealna. Gwarantuję  że nudy tu nie będzie. „Niewierni” na długo zapadną wam w pamięci. Ja tą pozycję jestem oczarowana i z całego serca Wam ją polecam. Niecierpliwie też wyczekuję kolejnych książek autorki.

Wybieram siebie. Teraz i na zawsze”.

Lektura idealna na wakacje.

PS książka dostępna jest jako e-book i audiobook.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X