O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Podróżniczki w czasie

RECENZJA PATRONACKA

Basia i Hania to główne bohaterki książki autorstwa Gabi Feliksik pt. ,,Podróżniczki w czasie”. Dziewczynki są siostrami i dzięki mamie są zafascynowane historią. To właśnie podczas jednej z wycieczek w podziemiach  jednego z zamków w Łęczycy, znajdują zegarek, który ma niesamowite właściwości przenoszenia w czasie. Dzięki niemu dziewczyny stają się świadkami ważnych wydarzeń z dawnej polski.

Podczas pierwszej wyprawy zwiedzały gród i cofnęły się do 14 kwietnia 996 r i były świadkami chrztu polski. Zegarkiem nie wolno było się bawić więc dziewczynki korzystały z niego tylko raz w tygodniu. Kolejna ich wyprawa, to bitwa pod Cedynią 24 czerwca 972 r., a potem zjazd w Gnieźnie w 1000r. Po każdej z wypraw szukały szczegółowych informacji w wujku Google. Basia i Hania były bardzo zachwycone swoim znaleziskiem, ale przyszedł  moment, że te podróże zaczęły je nudzić. Więc zaczęły szukać informacji o kobietach z tamtych czasów ich roli i osiągnięciach . Dzięki temu tajemniczemu znalezisku dziewczynki odbył wiele podróży i lepiej poznały historię Polski. Już się nie kłóciły i spędzały więcej czasu razem.

Kiedyś się kłóciłyśmy, rywalizowałyśmy ze sobą, a te nasze wspólne podróże w czasie zbliżyły nas do siebie i sprawiły, że zaczęłyśmy odczuwać radość ze spędzania czasu w dwójkę”.

Jestem przekonana i gwarantuję, że ta książka spodoba się waszym dzieciom. Pomoże zrozumieć historię , ponieważ wszystkie ważne wydarzenia są  dokładnie opisane.  Nudy tu nie brakuje, z każdym nowym rozdziałem czeka nas nowa ekscytująca wyprawa. Bardzo polubiłam nasze bohaterki za ich dociekliwość i determinację by grzebać w przeszłości. Autorka czaruje nas swoim piórem dzięki czemu książkę można przeczytać w jeden wieczór. Już sama okładka przyciąga wzrok i daje do myślenia, a jej autorką jest Monika Januszkiewicz. Książka podzielona jest na rozdziały. Jest ich siedemnaście, a każdy z nich przyozdobiony. Poza ozdobami w tej pozycji znajdziemy też ilustracje. 

Ta książka przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 12-15 lat.

Przekonajcie się sami. Ja gorąco polecam!!!

Premiera 12.10.2023

Moje logo znajdziecie na okładce książki.

2 thoughts on “Podróżniczki w czasie

  1. Mam 11 letnią córkę, nie bardzo lubi historię w szkole, staram się ją zaciekawić dodatkowymi lekturami. Myślę, że ta książka będzie idealna – dziękuję ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X