O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Narośl

Chłopak na białym koniu. Huczne wesele. Dwoje dzieci i cudowne życie… Czy aby na pewno?

Jesteś zbyt ambitna, zbyt mądra, a po ojcu zbyt uparta. Zgnijesz w tym związku, byle nie przyznać się do błędu”.

Narośl” to najnowsza książka Agnieszki Peszek, która swoją premierę miała 24.06.2024 r. Głównymi bohaterami tej książki są Oliwia i Krzysztof, którzy poznają się na imprezie studenckiej. Oboje pochodzą z dwóch różnych światów. Oliwia to ambitna jedynaczka wspierana przez wpływowych i zamożnych rodziców. Krzysztof z kolei to przystojny chłopak, który marzy by wyciągnąć rodzinę z biedy. Rodzice Oliwii są dość rygorystyczni lubią mieć ostatnie zdanie. Dlatego między innymi za ich sprawą najpiękniejszy dzień Oliwii i Krzysztofa kończy się katastrofą. Ojciec panny młodej obraża swojego zięcia, który załamany zaistniałą sytuacją zasypia pod stołem. Tymczasem panna młoda zamiast wspierać męża jest zupełnie z kimś innym…

Wiedział dobrze, że prędzej rzuciłaby się z mostu, niż pozwoliła mu odejść. Kiedyś postrzegał to jako swoją szansę, bo to on był niczym pasożyt, narośl, która czerpie od swojej ofiary życiodajne soki, niewiele dając do siebie”.

W tej książce autorka umiejętnie wodzi nas za nos do samego końca. Historia została przedstawiona z kilku perspektyw. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Są prawdziwi i stają się bliżsi mimo, że ich zachowanie nam się nie podoba. Z każdą przeczytaną stroną sielanka zaczyna zmieniać się w istny koszmar. Napięcie trzyma nas do samego końca. Trudno jest się oderwać, a zakończenie jest niespodziewane i bardzo satysfakcjonujące. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i mam nadzieje że nie ostatnie. W wolnej chwili postaram się nadrobić inne pozycje. A kto jeszcze nie czytał, to bardzo do tego zachęcam.

Gwarantuje, że się nie zawiedziecie.

Gdy ich spojrzenia się przecinały, aż iskrzyło. Uśmiechała się do niego tak jak kiedyś, a on czuł to, co wtedy, i nie chciał się już ograniczać”.

PS Książka dostępna E-book i audiobook.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X