O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Śmierć nad jeziorem

RECENZJA PATRONACKA

Śmierć nad jeziorem” autorstwa Malwiny A. Tylewicz to połączenie powieści z kryminałem. Jest to wydanie drugie papierowe.

Studiowała jego rysy. Kiedyś wydawało jej się, że go kocha. Teraz nie była pewna. Upatrywała w min stabilizacji i zabezpieczenia, jakiego nie miała w domu. Zapłaciła za to bardzo wysoką cenę. Czasami zastanawiała się, czy nie za wysoką”.

Główną bohaterką jest Weronika Zabuda, która po zniknięciu przed dziesięciu laty postanawia wrócić do Mroczyc by załatwić sprawy spadkowe po matce. Ma zrzec się spadku by wszystko mogła przejąć Eliza Kwiatkowska, jej siostra. Sprawa wydaje się prosta, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, ponieważ w dniu jej przyjazdu w wiosce nad jeziorem dochodzi do morderstwa. Z jeziora zostają wyłowione zwłoki jej ojca- Macieja Zabudy.

Czy dziewczyna miała co s wspólnego ze śmiercią ojca? Jeśli nie ona, to kto zrobił coś takiego?

Mroczyce to leniwe miasteczko, w którym mieszkańcy żyją znanym sobie rytmem od pokoleń i wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Przyjazd Weroniki powoduje poruszenie i zaczynają szerzyć się plotki i spekulacje. Poznajemy historię sióstr. Wszystko zaczyna łączyć się w całość.

Autorka stworzyła historię od której ciężko się oderwać. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, każdy z nich jest inny, ma swoje problemy i możemy się z nim utożsamić. Stają nam się bliscy. Od samego początku nie polubiłam Piotra, męża Elizy. Jego zachowanie i pazerność bardzo mnie denerwowała. Ta książka porusza wiele różnych tematów. Znajdziemy tu na przykład zapach świeżego pieczywa o poranku, ponieważ jeden z bohaterów- Paweł, prowadzi piekarnię. Autorka Malwina A. Tylewicz pokazuje, że piekarz musi być przygotowany na prace w godzinach nocnych i do jego obowiązków należy wypiekanie pieczywa, a czasami również słodkich lub słonych przekąsek. To on odpowiada za to jakiej jakości wypieki znajdują się w piekarni. Akcja gna tu szybko. Jest to lektura idealna na jesienne wieczory. Mam nadzieje, że  Was zaciekawiłam. Gwarantuje, że się nie zawiedziecie, w końcu to mój patronat.

 Polecam Gorąco!!! 

 

Moje logo znajdzie na okładce książki

Premiera 21.09.2923

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X