O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Wyśniony koncert

„Wyśniony koncert” Anny Bałenkowskiej to podróż pełna dźwięków, emocji i niezapomnianych chwil. Ta książka zabiera nas w podróż w magiczne miejsca takie jak Kraków, Walencja, Rzym, Londyn czy Barcelona.

Warszawa. Moja warszawa. Z sentymentem z czasów studenckich trudno walczyć. Można się obrażać, wyjechać i nie chcieć wracać, ale wspomnienia zostają. Głęboko, gdzieś na dnie serca, z czasów, kiedy wszystko wydawało się jeszcze możliwe”.

Główny bohater książki A. Bałenkowskiej to Antoniusz Dąbrowski. Jest to młody kompozytor, który wbrew wszystkiemu i wszystkim postanawia podążać za marzeniami. Jednak w prawdziwym życiu nie wszystko układa się tak jakbyśmy tego chcieli…..Gdy już udaje mu się zostać popularnym, a jego utwór jest wszędzie grany, zakazuje jego gry, a sam znika.

Dlaczego to zrobił?

Po upływie wielu lat znany dyrygent Roberto Binchini otrzymuje przesyłkę z rękopisem partykuły sprzed pięćdziesięciu lat, Roberto wraz z Clara (skrzypaczką) postanawiają odnaleźć autora tego dzieła.

Zawsze staram się wszystko robić na sto procent. Po co żyć na dziewięćdziesiąt dziewięć?”

Czy to im się uda?

By poznać odpowiedz na wyżej postawione pytania, sami musicie sięgnąć po tę pozycję.

Autorka stworzyła historię pełną pasji i miłości, gdzie głównym wątkiem jest dążenie do spełnienia swoich marzeń.

Ile szans trwonimy, nie potrafiąc ustąpić. Czas gonił dzień za dniem, ja tkwiłam gdzieś w zawieszeniu pomiędzy przeszłością a teraźniejszością”.

Ta pozycja z pewnością poruszy każdego miłośnika muzyki. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych przeszłości i teraźniejszości. Skłania do refleksji nad przemijającym czasem.

Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, każdy z nich jest inny i wyrazisty.

Niekiedy czekanie trwa tak długo, że zapominamy o celu, do którego dążymy. A ten z czasem zmienia swój kierunek”.

Polecam każdemu, kto chce przeżyć podróż przez świat muzyki oraz poznać różne oblicza miłości, które ukazuje nam autorka.

Przekonajcie się sami!! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X