O mnie

Cześć jestem Justyna, miłośniczka ciepłej herbaty i grubego kocyka. Ksiażkoholiczka pożerająca wszystko od dramatu po komedie. Prywatne żona i matka, która gdy tylko może ucieka do świata marzeń.

Ostatnie Posty

Mała wiedźma Bazylka

 

Mała wiedźma Bazylka” to książka dla dzieci, która uczy o empatii i uważności.Główną bohaterką tej książki jest mała wiedźma Bazylka, która wprowadza się do chatki w Bardzo Małym Lesie. Jednak ta wiedźma jest inna niż znane nam wiedźmy. Bazylka bowiem nie nosi spiczastego kapelusza i nie posiada miotły. Nosi we włosach wiatr i potrafi wiele wyczarować. Chodź dziewczynka nie robiła żadnych niezwykłych rzeczy ale zachwyca ją natura i otoczenie. Na miejscu poznaje Szczura i Pająka, z którymi się zaprzyjaźnia. Szczur postawił sobie za cel wychowanie młodej wiedźmy. Jednak nie wszystko szło po jego myśli. Z czasem grono przyjaciół się powiększa o kolejne zwierzątka. Dziewczynka wymyśla też miksturę „Nasiniakową” która miała sprawić że znikną wszystkie siniaki z nóg. Z upływem czasu mała wiedźma Bazylka staje się coraz pewniejsza. Potrafi zajmować się Bardzo Małym Lasem i zdobywa się na odwagę by przepędzić Złe Wietrzysko. Nadal nie zna żadnych zaklęć, ale potrafi wiele rzeczy wyczarować. Ta pozycja zachwyca ponieważ jest pięknie wydana. Już sama okładka przyciąga wzrok, a tył intryguje. W środku znajdziemy duże kolorowe ilustracje wiec młody czytelnik będzie zadowolony. Czcionka jest duża co ułatwia szybkie czytanie. Bajka w sam raz na wieczorne czytanie lub po rozdziale dziennie. Jak kto woli. Przyjemność trzeba dozować. Nieprawdaż?

Książka ta została nagrodzona w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Mała Wiedźma Bazylka” to subtelna opowieść o poszukiwaniu życiowej mądrości i prawdy o sobie oraz o przyjaźni.

Ta bajka uwrażliwia, uczy empatii i uważności. Wasze dzieciaki muszą poznać tą opowieść.

Myślę, że mały książkoholik ucieszy się gdy otrzyma ją na „Dzień Dziecka”

Ja polecam!!!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X